Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Masa Çiçekleri

Masa çiçekleri sayesinde, birbirine en çok yakışan çiçekler bir araya gelir. Sevdiğiniz çiçeklerin doğal güzelliğini ortaya çıkaran aranjmanlar olarak masa çiçekleri; düğün, doğum günü, nişan ve kokteyl gibi pek çok etkinlikte ambiyansın önemli bir parçasını oluşturur. Özenle hazırlanmış çiçek aranjmanları, hem evleri ve ofisleri süsler hem de masaların en estetik öğesidir.

Masa çiçekleri her zevke hitap edecek çeşitli tarzlarda hazırlanabilir. Geleneksel tarzda hazırlanan çiçek aranjmanları mümkün olduğunca çok çeşitli çiçeklerden oluşur. Modern çiçek düzenlemeleri ise genellikle daha az çiçek çeşidi ve minimal tasarımlar içerir. Çiçek Diyarı’nda papatya ve başaklardan kır çiçeklerine kadar, geniş bir yelpazeden istediğiniz masa çiçeğini tercih edebilirsiniz.

Masaüstü Çiçeği

Dekorasyon stilinize uygun bir masaüstü çiçeği ile evinizin ya da işyerinizin havasını kolayca değiştirebilirsiniz. Masa çiçekleri aslında diğer çiçek düzenlemelerinden farklı değildir. Anlamına uygun bir çiçek aranjmanı ile yılbaşında, bayramlarda ve diğer özel günlerde evinizde bir şölen havası yaratabilirsiniz.

Masa çiçekleri arasından hem evinizin iç dekorasyonuna hem de belirlediğiniz temaya uygun bir masaüstü çiçeği seçebilirsiniz. Masa çiçekleri yerleştirildiği masaya ve onu kullanım alanına göre çeşitli değişikliklere açıktırlar. Ortama ve etkinliğe göre daha büyük ve görkemli ya da daha küçük ve yatay çiçek düzenlemeleri arasından seçim yapılabilir. Örneğin, Çiçek Diyarı’ndan kolayca satın alabileceğiniz Teşvikiye çiçek aranjmanı küçük boyutuyla her masa büyüklüğü için uygundur.

Masaüstü Canlı Çiçek

Bütün çiçek düzenlemelerinde ve buketlerde olduğu gibi masa çiçekleri de, canlı çiçekler kullanıldığında daha gösterişli olur. Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde, masaüstü canlı çiçek aranjmanları ile istediğiniz her mekanı tazeleyebilirsiniz. İster evinizdeki televizyon sehpanız ister çalışma alanınızdaki toplantı masanız olsun, her masaya uygun bir çiçek düzenlemesi bulmak mümkündür.

Canlı çiçek düzenlemeleri, en sade görünen mekanların bile enerjisini değiştirir ve her tarz ya da biçimde hazırlanabilir. Masa çiçeklerinin en güzel tarafı ise çoğu zaman büyük bir alana ihtiyaç duymamalarıdır. Büyük saksılara ihtiyaç duymadan, küçük sepetler ya da vazolar içerisinde istediğiniz canlı çiçeklerden oluşan bir düzenleme yapılabilir. Oldukça görkemli ve şaşaalı olan orkide çiçeği bile, Fleur Mini Orkideler ürünümüzde olduğu gibi küçük bir düzenlemenin bir parçası olabilir.

Yatay Masa Çiçeği

Yatay masa çiçeği seçenekleri özellikle söz, nişan ve düğün gibi organizasyonlar için uygun bir tercihtir. Yatay masa çiçekleri hem nikah masasında gelin ve damadın davetliler tarafından görülmesini sağlar hem de masaya şıklık katar. Düğünlerde yemek masaları da yatay çiçek aranjmanları ile süslendiğinde davetlilerin birbirlerini görmeleri ve sohbet etmeleri engellenmemiş olur. Yatay masa çiçeği düzenlemeleri; mekanın farklı köşelerine yerleştirilecek uyumlu ve daha büyük çiçek aranjmanları ile desteklenebilir.

Yatay masa çiçeği düzenlemeleri aynı zamanda toplantılar ve davetlerde de sıkça tercih edilmektedir. Modern ve kurumsal şirketler için önemli toplantılarda toplantı masalarına yerleştirilen yatay masa çiçekleri, şirketin zerafet ve özeninin bir göstergesidir. Özellikle güzel kokan çiçeklerden oluşturulan aranjmanlar düz ya da farklı şekilli bir sıra içerisinde görüş alanlarını kısıtlamadan çeşitli boyutlarda hazırlanabilir.

Düğün Masa Çiçeği

Masa çiçeklerinin en çok tercih edildiği organizasyonlar kuşkusuz nişan ve düğünlerdir. Gelin ve damatlar, bu özel günlerinde her konuda olduğu gibi çiçekler hakkında da seçiçi davranırlar. Düğün masa çiçekleri, ağırlıklı olarak masumiyetin de simgesi olan beyaz çiçek düzenlemelerinden oluşurlar. Düğünlerde özellikle canlı çiçek düzenlemeleri tercih edilir. Yeşil yapraklar ve küçük dallarla birlikte  gül ve orkide gibi beyaz çiçeklerden oluşan aranjmanlar düğünler için idealdir.

Düğünlerde yalnızca nikah masası değil yemek masaları da canlı çiçeklerle süslenir. Ancak yüksek vazolar ve büyük çiçek düzenlemeleri yemek masaları için uygun olmayabilir. Kısa ve küçük bir seramik vazo içerisinde beyaz gül, orkide ve lisyantüslerden oluşan Zarif ve Masum çiçek tasarımı düğün gibi organizasyonlarda yemek masalarını süslemek için idealdir.

Nişan Masa Çiçeği

Hayatlarını birleştirmeye karar veren çiftler için düğünler kadar nişan organizasyonları da çok önemlidir. Nişan masa çiçeği aranjmanları, en önemli anların temsilcisi haline gelen nişan fotoğraflarının kusursuz olmasını sağlar. Nasıl ki evlilik tekliflerinde çiçekler önemli bir yer tutarsa nişanlarda da aynı şey geçerlidir. Beyaz, pembe ve sarı renklerdeki çiçekler nişan masa çiçekleri düzenlemelerinde en çok tercih edilenlerdendir.

Nişan masaları, nişan organizasyonunun gerçekleştiği yere ve organizasyonun büyüklüğüne göre hazırlanır. Bu tür organizasyonlarda genellikle mevsim çiçeklerinden oluşan bir masa çiçekleri aranjmanı tercih edilir. Daha nostaljik ve geleneksel bir hava taşıdıkları için kuru çiçek aranjmanları bu tarz düzenlemelerin vazgeçilmezleridir. Sunduğumuz seçenekler arasında görebileceğiniz Gümüşdamla Kuru Çiçek tasarımı söz ve nişan masaları için en uygun aranjmanlardandır.

Protokol Masa Çiçeği

Toplantı ve panel gibi etkinliklerde protokol masalarının dekorasyonu büyük önem arz eder. Protokol masalarının organizasyonun içeriğine uygun olarak düzenlenmesi ve uygun bir masa çiçeği ile dekore edilmesi önemlidir. Genellikle resmi ve ciddi organizasyonlarda bulunan protokol masaları, yeşil rengi ağırlıklı olan ve sade tasarımlı masa çiçekleri ile süslenir.

Daha yayvan saksılarda ve zarif tasarımlarda hazırlanan masa çiçekleri protokol masaları için idealdir. Örneğin, Taşta Açan Çiçekler isimli üründe olduğu gibi taş görünümlü yayvan bir saksı ve mevsim çiçekleriyle hem zarif hem de sade bir görünüm elde edilebilir.

Ofis Masa Çiçeği

Günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz çalışma alanlarımız çoğu zaman ruh halimizi de etkiler. Ofisinizi dekorasyon tarzına uygun masa çiçekleri ile süslemeniz hem kendinizi daha pozitif hissetmenizi hem de verimliliğinizi artırmanızı sağlar. Çalışma masanız için alacağınız küçük bir canlı çiçek aranjmanı içinizi yaşam enerjisi ile doldurur ve aynı zamanda havayı temizler.

Ofis masa çiçeği seçerken hiçbir kısıtlamaya gerek duymazsınız. Güller ve orkideler gibi klasiklerin yanında uzun ömürlü olmaları ve kolay bakımları açısından sukulentleri tercih edebilirsiniz. Çalışma alanınız Ataköy Sukkulent tasarımı ile sade ve zarif bir bahçeye çevrilebilir. Çiçek Diyarı’nda her mekan ve organizasyona uygun masa çiçekleri bulabilirsiniz.