Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Ev sevilen bitkilerden biri olan ve yaşam alanlarında dekoratif açıda da sıklıkla tercih edilen yucca ağacı iç mekanda bakımı yapılabilen bir bitkidir. Bu nedenle evlerde ve ofislerde rahatlıkla bulundurulabilen çiçek mekana natürel ve şık bir hava atmasıyla da dikkat çekiyor. Bakımı son derece kolay olduğundan çiçek bakımı hakkında bilgi sahibi olmayanlar da rahatlıkla evinde ya da işyerinde yucca çeşitleri bulundurabilir. Sitemizde bu özel çiçeği 2’li ya da 3’lü olarak temin edebilir ve evinizi ya da işyerinizi bu şık çiçekle süsleyebilirsiniz.

Yucca Çiçeği Nerede Konumlandırılmalı?

Bu çiçek her ne kadar dayanıklı bir yapıya sahip olsa da hava akımlarına karşı aynı dirayeti gösteremez. Bu nedenle kapı önü, klima karşısı ya da cam önü gibi hava akımı olan yerlerde konumlandırmamaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda direk olarak gün ışığına maruz kalmayacağı bir yerde bulundurulması gereken yucca çiçeği hava akımına maruz kaldığında yapraklarını dökmeye başlar. Bu durumda yerini değiştirmelisiniz. Duvar köşeleri en ideal alan olabilir. Fakat güneş ışığından korumanız gerektiğini de unutmayın.

Boyu 70 cm ila 180 cm arasında değişebilen yukka saksı çiçeği aslında dolaylı açıdan ışığı seven bir bitkidir. Loş ortamlardan hoşlanmadığı için bu çiçeği bulundurduğunuz yerin mutlaka çok aydınlık olması gerekiyor. Eğer duvar köşesinde konumlandırdıysanız haftada 1 defa çiçeğinizi çevirin. Karanlıkta kalan yeri aydınlığa çevirmeniz durumunda gün ışığından daha fazla faydalanmasını ve dolayısıyla çok daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yucca Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bu çiçeğin sulanması en önemli husustur. Fazla su vermeniz durumunda yucca bitki köklerinde çürüme başlar. Az su vermeniz durumunda da kurumasının önüne geçemezsiniz. Yaşadığınız bölgedeki hava sıcaklığı ve nem oranına bağlı olarak sulama periyodu değişebilir. Ancak genellikle yaz aylarında haftada 2 defa, kış aylarında da haftada 1 defa sulanması yeterli olacaktır. Sulamada dinlenmiş ve kireçsiz, içme suyu kullanın. Ayrıca yucca çiçeği bakımı esnasında yapraklarına çok fazla dokunulmaması gerekiyor.

Oda ısısında su ile sulama yapmalısınız. Sulama öncesinde toprağı kontrol ederek sulama zamanını erteleyebilirsiniz. Toprakta kuruma meydana gelmişse sulama yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Budama işlemi de yucca çiçeği bakımı içerisinde ihmal edilmemesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Sararan ve dökülen yapraklar makas yardımı ile kesilmelidir. Bu sayede yeniden yeşillenmesini sağlayabilirsiniz. En çok hata yapılan unsur yucca bakımı esnasında yapraklarına çok fazla temas edilmesidir. Bu çiçek temastan çok hoşlanmaz ve sık dokunulan yapraklarında sararma meydana gelebilir.

Yucca Toprağı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Bakım çerçevesinde belirli aralıklarla toprağının değiştirmeniz de gerekiyor. Bu nedenle yucca saksı çiçeği bakımı toprak değişimini de zorunlu kılıyor. Yılda 1 defa nisan ayında toprak değişimini yapmalısınız. Ancak burada kritik bir unsur bulunuyor. Bu çiçeği idealinden daha büyük bir saksıya geçirmemelisiniz. En fazla 1 numara büyük olan saksıya geçirmeniz lazım. Daha büyük saksı çiçeğe zarar verebiliyor. Toprak değişiminden sonra sulama yapmak gerektiğini de unutmayın. Bu unsurlara dikkat edilmesi durumunda yuka cicegi çok uzun yıllar yaşam alanlarınızı süslemeye devam edecektir.

Bu bitki kimi zaman vitamine de ihtiyaç duyar. Doğru vitamin ile desteklemeniz halinde çok daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlamış olacaksınız. Çiçek vitaminlerini yaprakları solmaya başladığında ya da budama yapmanızın ardından kullanabilirsiniz. Son derece sağlıklı bir duruma sahipse vitamin kullanmanıza gerek olmaz. Bu nedenle çiçeğinizin yapraklarını ve solma olup olmadığını mutlaka titizlikle kontrolden geçirmelisiniz. Çünkü yucca bitkisi yapraklarıyla ihtiyaçlarını iletebilen bir bitkidir.

Yucca Çiçeğine Neler Zarar Verir?

Hava akımı bu çiçeğe zarar veren unsurların başında geliyor. Aynı zamanda fazla sulama ya da az sulama da çiçeğinize zarar verebilir. Kullandığınız saksıda mutlaka drenaj delikleri de bulunmalı. Drenaj delikleri olmayan bir saksı kullanmanız sulamasına maksimum düzeyde dikkat etseniz dahi köklerde çürüme olmasına neden olabilir. Ayrıca sulamasında tabakta biriken suyu dökmeniz de sağlıklı bir yucca ağacı yetiştirmeniz noktasında önem taşıyor.

Toprağın kalitesiz olması ve vitaminsiz kalması da bitkiye zarar veren unsurlar arasında yer alıyor. Bitkinin yapraklarında kimi zaman hastalanmalar meydana gelebilir. Derhal müdahale etmeniz ağacın kurumasını önleyebileceği için yapraklarında meydana gelen tüm olumsuz değişimleri ciddiye almanız gerekiyor. Bu arada yucca bitkisi fiyatı bakımından da avantajlı bir bitkidir. Pek çok çiçeğe nazaran daha makul fiyata sahip olması da bu bitkisi özel kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Yucca Çoğaltılabilir mi?

Eğer çiçeğinizde birden fazla dal ya da gövde bulunuyorsa yucca çiçeğini çoğaltabilirsiniz. Ayrılan gövdeden birini alarak dinlenmiş su ile dolu bir kavanoza koyun. Burada çimlenmesini beklemeniz gerekiyor. Sonrasında küçük bir saksıya dikebilirsiniz. Ancak kesik olan yerlerini hava almayacak şekilde mum ile kapatmanız gerektiğini unutmayın.

Artık yaşam alanlarını çiçeklerden ayrı düşünmek olanaksız! Aklınıza gelebilecek tüm dekorasyon stillerinde mutlaka yucca massengena gibi bitkiler de kullanılıyor. Çünkü mekana doğal bir görünüm kazandırıyor. Aynı zamanda canlı bitkilerin bulundukları ortamda pozitif bir havanın ortaya çıkmasına yardımcı olduğunun da unutulmaması gerekiyor. Bu nedenle evinizde ya da işyerinizde nasıl bir dekorasyon stilini uygularsanız uygulayın, mutlaka çiçeklere de bu dekorasyonda yer vermeye özen gösterin.

Dekorasyona Uyum Sağlayan Salon Bitkileri Sitemizde!

Dayanıklı bir yapıya sahip olması da bu çiçeği özel kılan unsurlar arasında yer alıyor. Sulamayı birkaç gün unutmanız durumunda derhal kurumaya başlayan naif çiçeklerden olmaması nedeniyle salon bitkileri arasında en çok tercih edilenlerden biri haline geldi. Ayrıca hediyelik olarak da bu özel bitkinin sıklıkla tercih edildiğini belirtmek isteriz. Terfi alan yakınlarınıza ofisiniz süslemesi için hediye olarak yucca gönderebilirsiniz. Anneler günü ve babalar günü gibi özel günlerde de bu çiçeğin gönderimini yapabilirsiniz. Yakınlarınıza doğum günlerinde de gönderebileceğiniz yucca ile kendi evinizi süslemeyi sakın unutmayın!

Sitemizde çok sayıda farklı salon bitkisi yer alıyor. Aynı zamanda yucca fiyat bakımından sizin için avantajlı bir çiçek seçeneğidir. Sitemizde en makul fiyatları sunuyor ve özenle yetiştirdiğimiz bu çiçeklere minimum ödemeler ile sahip olma şansını sunuyoruz. Sizlere sunulan bu özel çiçeklere göz atarak beğendiğiniz bir çiçek için dakikalar içerisinde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda yuka çiçeği fiyat açısından bütçenizi zorlamanızı gerektiren bir çiçek değildir.

En Sağlıklı Yucca Çiçekleri İçin Makul Fiyat Sunuyoruz!

Bakımı ihmal edilmediğinde uzun yıllar yaşayabilen bu çiçek için yuka çiçeği satın al diyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Bu çiçek açılışlara da uygundur. Açılışlar için çiçek göndermeniz gerektiğinde hiç tereddüt etmeden tercihinizi bu özel çiçekten yana kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize özel günlerde özel bir çiçek hediye etmeniz gerektiğinde de yukka devreye girebilir. Çiçek buketlerine nazaran kalıcı bir çiçek olması ve aynı zamanda dekorasyona da katkıda bulunması nedeniyle çok sayıda kişi gibi siz de yucca çiçeklerini seçebilirsiniz.

Sizleri doğal güzellikleri ile göz kamaştıran bu özel çiçeklerle baş başa bırakıyoruz. Sitemizde inceleyebileceğiniz diğer salon çiçekleri için de sipariş verebilir ve farklı çiçek türleri ile yaşam alanlarınızın atmosferini değiştirebilirsiniz. Şimdi sizleri bu özel bitkilerle baş başa bırakıyoruz!