Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Açılış İçin Uygun Çiçekler

Yeni bir mekan açılışında bulunan yakınlarınızı tebrik etmek için çiçek gönderebilirsiniz. Açılışlarda çiçek göndermek zarif bir gelenek olarak halen yaşatılmaya devam ediyor. Peki, yakınlarınıza açılış gününde hangi çiçekleri ya da hangi bitkileri gönderebileceğinizi biliyor musunuz? İşte açılışa uygun çiçekler ve bitkiler?

Şans Bambusu ile İyi Şans Dileyin

Açılış temasına en uygun olan bitki kuşkusuz şans bambularıdır. İyi şans getirdiğine inanılan bambular dekoratif açıdan da muhteşem bir görünüm sergilediğinden ticari mekanlarda aksesuar olarak kullanılabiliyor. Dolayısıyla bir açılış için hem zarif bir tebrik hem de iyi şans dilediği olan bambuları gönderebilirsiniz. [caption id="attachment_632" align="aligncenter" width="700"]şans bambusu şans bambusu[/caption]

Marginata ile Şık Bir Dekorasyon

Tercih edilebilecek bitkiler arasında marginata da yer alıyor. İnce ancak bir o kadar da gösterişli yaprakları ile ön plana çıkan marginatalar açılışlarda sıklıkla gönderiliyor. Çeşitli mekanlarda dekorasyon amacıyla da kullanılan bu bitkileri istisnasız tüm yakınlarınıza açılış gününde gönderebilirsiniz. Aynı zamanda kendiniz için de şık bir dekorasyon için bu bitkinin siparişini verebilirsiniz.

Bitki Aranjmanları ile Zarif Bir Tebrik

Tercihinizi bitki aranjmanlarından yana kullanabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu olan birkaç farklı bitkinin tek bir saksıda buluşturulduğu bu dizaynlar açılış tebrikleri için ideal bir seçim olabiliyor. Genellikle masa üzeri ya da sehpa üzeri gibi alanlarda dekoratif bir obje olarak konumlandırılan bitki aranjmanları arasında cam vazolarda hazırlanmış olanlar da yer alıyor. Bu şık dizaynları internetten inceleyebilirsiniz.
Mis Kokulu Orkideler
Muhteşem kokuları ile ön plana çıkan orkideler açılışlar için ideal olabilen çiçekler arasında yer alıyor. Yoğun kokularını bulundukları ortama yayan orkideler ortamın gayet güzel bir kokuya bürünmesini sağlayabiliyor. Açılış için 3 dal orkide veya 4 dal orkide tercih edilebilir. Orkideler en az kendileri kadar şık vazolarda teslim edildiğinden dekoratif açıdan da beklentileri karşılayabilir.
Yazar : Çiçek Diyarı